PROMOCJE

Ubezpieczenie drona DJI

Właściciele dronów niejednokrotnie zastanawiają się, czy posiadanie ubezpieczenia jest obowiązkowe, czy tylko opcjonalne. Tak samo, jak w przypadku innych maszyn latających, możliwe jest wykupienie ubezpieczenia OC na drona, ponieważ również z ich udziałem zdarzają się wypadki i nie jest to niczym niezwykłym. Dlatego też warto zaopatrzyć się w odpowiednie ubezpieczenie drona DJI. O ile OC na drona jest obowiązkowe jedynie dla firm i pilotów kierujących bardzo masywnymi modelami, o tyle przepisy unijne oraz polska implementacja ustawowa nie wprowadzają podziału na typy lotów komercyjnych i rekreacyjnych, ale nanoszą wyróżnienie masowe na samą maszynę. Poza ubezpieczeniem dla pilota wyróżnia się również to przeznaczone dla samego drona, co ma być gwarancją zabezpieczenia maszyny przed uszkodzeniami w wyniku nieszczęśliwych wypadków, takich jak chociażby zamoczenie jej poprzez wpadnięcie do jeziora podczas wykonywania zdjęć. W takich sytuacjach idealnie sprawdzi się ubezpieczenie DJI Care Refresh.

Aktywne filtry

DJI Care Refresh – co to jest?

Posiadacze maszyn latających, jakimi są drony DJI, z całą pewnością słyszeli już o tej kompleksowej usłudze serwisowej, zapewniającej przelot bez obawy o ich uszkodzenie. DJI Care Fresh to pakiet serwisowy, który aktywuje się w czasie do 48 godzin od pierwszego uruchomienia maszyny. Dlaczego jest tak ważny? Otóż po jego uruchomieniu, użytkownik zyskuje ochronę przed następstwami kolizji, utopienia, upadku, zakłóceniem sygnału drona czy błędem użytkownika (z systemu maszyny). Takie ubezpieczenie drona DJI umożliwia uzyskanie pomocy serwisowej na wypadek wystąpienia którejś ze wspomnianych wcześniej usterek bez konieczności płacenia za naprawę. Wiąże się to nie tylko z oszczędnością pieniędzy, ale również czasu, który w innym przypadku trzeba byłoby przeznaczyć na znalezienie dobrego serwisu (przy czym i tak nie zyskuje się gwarancji naprawy, czy wymiany sprzętu na nowy). Dlatego też zdecydowanie warto zainwestować w pakiet ubezpieczeniowy DJI Care Refresh znajdujący się w ofercie Drono Strefa w celu uchronienia się od dodatkowych kosztów na wypadek usterki drona.

Czy ubezpieczenie drona to konieczność?

Drony to coraz częściej spotykane i bardzo popularne urządzenia, z których korzystanie staje się wręcz codziennością dla wielu osób. Drony służą nie tylko do dobrej zabawy, ale także do pracy. Szczególnie potrzebny jest on fotografom, ale coraz częściej korzystają z niego także instalatorzy systemów grzewczych i instalacji fotowoltaicznych. Z pomocą drona na podczerwień w łatwy sposób można wykryć, które części domu są gorzej zaizolowane i przez które ucieka ciepłe powietrze z wnętrza budynku. Drony to urządzenia wielofunkcyjne i przydatne w wielu sytuacjach, dlatego niejednokrotnie mogą ulec zniszczeniu, uszkodzeniu lub zagubieniu. Jedną z możliwości, która pozwala zabezpieczyć drona i jego właściciela jest ubezpieczenie pojazdu latającego. Regulacja prawa dotycząca ubezpieczenia drona DJI została ustalona dopiero niedawno, dlatego nie wszyscy nowi piloci mogą mieć jego pełną świadomość.

Jakie ubezpieczenie dla drona wybrać?

Ubezpieczenie drona DJI jest formą zabezpieczenia właściciela i pilota przed stratami, nie jest to zwykłe OC, które obejmuje pilota. W przeciwieństwie do OC samochodowego, które tyczy się stricte pojazdu. W zależności od wyboru ubezpieczenie, które nie jest zbyt drogie, pakiet oferty będzie rozszerzony lub zawężony. Podczas latania dronem, nawet najlepszemu pilotowi, może zdarzyć się niewłaściwe prowadzenie sprzętu, wypadek losowy, ale także awarie urządzenia, które trudno przewidzieć. W naszej ofercie znajdziecie ubezpieczenie drona, które ochroni Was i maszynę przed stratami.

Zobacz także: dron dji mavic 3, kamera fpv, akcesoria do dronów.

FAQ

Jeśli chodzi o ubezpieczenie drona DJI - gwarantuje ono zabezpieczenie maszyny przed uszkodzeniami, w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Polecamy ubezpieczenie DJI Care Refresh.

OC na drona jest faktycznie obowiązkowe, ale jedynie dla firm i pilotów, którzy kierują bardzo masywnymi modelami. Jeśli jesteś osobą prywatną i nie chcesz ponosić kosztów naprawy, np. w przypadku gdy maszyna wpadnie do wody, wówczas warto rozważyć zakup ubezpieczenia.