PROMOCJE

Gadżety do dronów

Umiejętne używanie drona pozwoli poznać otaczający świat z innej, unikalnej perspektywy. Pewnych ujęć z góry nie da się inaczej zrobić, jak tylko tym urządzeniem. Tak samo, jeżeli chodzi o gładkość i stabilność zdjęć i filmów. Dron zapewnia dużo zabawy, rozwija ciekawość świata i jest przepustką do ciekawej społeczności wszystkich czynnych posiadaczy tego wynalazku. Sam w sobie jest gadżetem, do którego dokupujemy inne mniejsze. Część z nich możemy, a niektóre nawet musimy nabyć, by korzystanie z drona było przyjemnością.

Aktywne filtry

Dron w transporcie

Z drona korzystamy w plenerze, który często jest znacznie oddalony. Musimy więc zadbać, aby go tam bezpiecznie przetransportować. Nie jest to duży sprzęt, ale wymaga ochrony w czasie transportu. Do tego najlepiej nadaje się torba, ale specjalnie zaprojektowana na to urządzenie. Na rynku jest wiele modeli, dlatego zastanawiając się nad wyborem, warto wziąć pod uwagę nie tylko kolor, ale funkcjonalność. Jej zadaniem jest głównie zabezpieczenie drona, ale również zapewnienie nam wygody. Dobrze jest pomyśleć o innych akcesoriach, które mogłyby się w niej zmieścić. A są to kontroler, przewody, zapasowa bateria i inne dodatkowe gadżety do drona. Torba, czy ewentualnie plecak jest czymś bez czego - jako właściciel drona - nie możesz się obejść.

Gadżety do drona – do startu, lądowania i latania

Drona używamy, by obserwować świat z innej perspektywy, zrobić niepowtarzalne zdjęcia nakręcić filmy, które by nie powstały, gdyby nie nasz gadżet. Aby jednak cieszyć się w pełni widokami i nieskazitelną jakością ujęć, musimy pamiętać, że start drona z naturalnej powierzchni może wzbijać w powietrze pył lub piasek i tym samym zanieczyszczać obiektyw. Z całą pewnością negatywnie wpływa to też na żywotność silników napędowych i elementów ruchomych gimbala. Nie każdy dron może też startować z ręki, dlatego wręcz niezbędnym gadżetem do drona jest mata startowa. Sprzedawana jest w różnych rozmiarach, więc nie będzie problemu z dopasowaniem jej do poszczególnego modelu. Zwrócić uwagę trzeba, aby śmigła nie wystawały poza powierzchnię tego przenośnego lądowiska.

A skoro o śmigłach mowa. Bez nich lot jest niemożliwy, a najmniejsze uszkodzenie może skutkować nie tylko zniszczeniem drona, ale i pewnym ryzykiem dla innych ludzi, bo spadający z nieba, rozpędzony obiekt nie jest czymś bezpiecznym. Zatem dodatkowe śmigła są gadżetami do drona jak najbardziej przydatnymi. Z innych rzeczy, które każdy operujący dronem powinien mieć, jest też zapasowy zestaw baterii, które, zwłaszcza przy małych modelach i niskich temperaturach, a także większej ilości lotów, mogą wydłużyć czas spędzony na operowaniu dronem.

Z gadżetów do drona, które mają funkcję ochronną, warto pomyśleć o osłonkach na śmigła, o ile nie ma ich już zestawie. To zwiększy wytrzymałość na uszkodzenie sprzętu przy ewentualnym zderzeniu.

Nie tylko sam dron należy chronić, bo osłona przeciwsłoneczna do nadajnika, którym są często telefony, to niezwykle przydatny gadżet do dronów. Widoczność ekranu zostanie poprawiona i dzięki temu uzyskujemy pełną kontrolę nad sterowanym sprzętem.

Większa jakość i opcja dla doświadczonych

Dla tych, którzy kupili drona, by fotografować i uzyskać przy tym świetne ujęcia, dla podkręcenia efektów można zastanowić się nad takimi gadżetami do drona jak filtry na obiektyw. Uzyskanie ostrzejszych barw lub nieco ich przytłumienie na pewno będą przydatnym narzędziem do stworzenia niesamowitej „dronowej” sesji zdjęciowej.

Aby wzmocnić sygnał i zwiększyć zasięg lotu drona godnym rozważenia pomysłem jest zaopatrzenie się w nakładki kierunkowe, które przydadzą się zwłaszcza w terenie zabudowanym, bo poprawią jakość sygnału w danym kierunku i zwrocie, jak również zwiększą odporność przesyłu na zewnętrzne zakłócenia.

Dla zaawansowanych użytkowników drona, którzy dobrze opanowali sterowanie nim, godną zastanowienia się propozycją gadżetów do drona są gogle sterujące. Pozwalają one na uzyskanie perspektywy lecącego z dużą prędkością drona. Niesamowite wrażenia gwarantowane!

Gadżety do dronów dzielą się na niezbędne, takie jak np. torba, a są też takie, bez których można się obejść. Warto zwrócić szczególną uwagę na te, które zwiększają bezpieczeństwo. Dobór innych zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Zobacz także: ubezpieczenie drona dji, drony dji, dron dji fpv.